ناشناس

بعد از غسل جنابت وضو گرفتن حکمش چیست؟

باسلام. من بعد از اینکه غسل جنابت انجام میدادم، وضو میگرفتم و نماز میخواندم(نمی دانستم که مشکل دارد و از مسئله آگاه نبودم)آیا نمازهایی را که خوانده ام باطل است؟
Wednesday, February 14, 2018
Estimated time of study:
author: محمد دهقان
موارد بیشتر برای شما

ناشناس

بعد از غسل جنابت وضو گرفتن حکمش چیست؟

ناشناس ( تحصیلات : دبیرستان ، 19 ساله )

باسلام.
من بعد از اینکه غسل جنابت انجام میدادم، وضو میگرفتم و نماز میخواندم(نمی دانستم که مشکل دارد و از مسئله آگاه نبودم)آیا نمازهایی را که خوانده ام باطل است؟


مشاور: محمد علی رضایی

با سلام و احترام
پرسشگر گرامی:  اینکه نمی دانستید و از حکم مسئله آگاه نبودید هیچ اشکال و گناهی برای شما ایجاد نمی کند همچنین غسل و نماز حضرت عالی نیز صحیح است. اما این مطلب را مد نظر داشته باشید  که اگر کسی غسل جنابت واجب انجام داده باشد، تا زمانی که حدثی (ادرار ،مدفوع،...) از او صادر نشده می تواند با همان غسل جنابت نماز بخواند یعنی نباید وضو بگیرد. ولی اگر بدون صادر شدن حدث، وضو گرفت ، کار حرامی انجام داده است ولی غسل و نمازش صحیح است.[العروة الوثقی ( المحشی)، ج1، ص 479]  و اگر به هر دلیل وضویش باطل شد باید برای نماز وضو بگیرد.[ توضیح المسائل (المحشى للإمام الخمینی)، ج‏1، ص: 227 ، مسأله 391 ]اما اگر احتمال می دهد بعد از غسل عملی که وضوء را باطل می کند از او سر زده هر چند وضوء گرفتن واجب نیست ولی بهتر است وضوء بگیرد.
موفق و پیروز باشیدSend Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.