0

ناشناس

با خواستگارم رابطه جنسی دارم؛ قصدمون ازدواجه، خواهش می کنم راهنمایی کنید.

ناشناس ( تحصیلات : لیسانس ، 21 ساله )

با سلام وقتتون بخیر. من حدود۲سال پیش باپسری در دانشگاه آشناشدم که قصدازدواج داشت،با پدرم صحبت کرد و پدرم گفت اگه کارت اوکی شد بیا. ما با هم رابطه جنسی داشتیم. خودش میگه منو خیلی دوست داره نمیتونه خیانت کنه و از این حرفا. ولی یهو منو۱۰ روز ول میکنه میره. ما حداقل ماهی یکبار دعوا رو داریم فحش میده ایراد میگیره توهین میکنه بعد میگه نمیتونم ولت کنم واینا،هرچی بهش میگم بیا بریم مشاوره گوش نمیده میگه مگه من دیوانم. تو رو خداراهنماییم کنید من حالم اصلا خوب نیست


مشاور: احسان فدایی

با سلام و سپاس از همراهی شما، از این که ما را امین خود دانستید کمال تشکر وقدردانی را داریم. ما قدر ارتباط با شما را می‌دانیم. ارتباط دوستانه و بدون قواعد با نامحرم اگرچه به قصد ازدواج باشد، شرعا جایز نیست. وقتی رابطه رسمی نباشد و مخفیانه باشد، رابطه دوستی بدون ازدواج بوجود آید، علاوه بر گناه و عدم جواز شرعی عواقب فردی و اجتماعی منفی زیادی دارد. حتی رابطه جنسی شما نیز گناهی بس بزرگ بوده و باید بابت آن توبه نمایید. از طرفی چنین رابطه ای بزرگترین خسارت برای دختر خواهد بود. آیا با خودتان فکر کرده‌‌اید اگر او شما را برای همیشه رها کند، چیزی جز پشیمانی و حسرت به خاطر از دست دادن پاکی برایتان نمی ماند؟ پس با خودتان بیشتر تأمل کنید.

 چند نکته:
اولا ازدواج شرایط و مقدماتی دارد که باید ابتدا آنها مهیا باشد وگرنه عملا ازدواج غیر ممکن می‌شود. یکی از این شرایط داشتن شغل برای پسر است. اگر پسر شغلی نداشته باشد نه تنها خانواده دختر پاسخ منفی می‌دهند بلکه خانواده خودش نیز رغبتی برای خواستگاری نخواهند داشت. به نظر می‌رسد که خواستگار شما هنوز شرایط ازدواج را ندارد و گویی نمی خواهد برای رسیدن به شما تلاش کند.
 این رابطه عملا به جایی نمی‌رسد. شما به درستی می‌دانید که این رابطه بی سرانجام است و می‌تواند آسیب‌های زیادی داشته باشد. بسیاری از این رابطه‌ها به ازدواج منجر نمی‌شود.
وابستگی‌های زیادی بین دختر و پسر در این رابطه‌ها اتفاق می‌افتد که در صورت منجر نشدن به ازدواج مشکلات جدی برایشان بوجود می‌آورد که عذاب روحی زیادی به دنبال خواهد داشت.
بزرگی می‌گفت زن و مرد همچون پنبه و آتش می‌باشند و اگر در مجاورت هم قرار گیرند شعله‌های آتش زبانه خواهد کشید. معمولا دختر و پسر اگر چه مذهبی باشند بخاطر کشش ذاتی که بین دختر و پسر وجود دارد به تدریج در گناه فرو رفته و پاکی و نجابت خود را از دست می‌دهند.

فردی که چند مورد از این دوستی‌ها را تجربه کند سرمایه محبت روانی اش کم شده و بعد از ازدواج نمی‌تواند رابطه گرم و عاشقانه با همسرش برقرار کند و چه بسا بعد از ازدواج مرتب همسرش را با دیگران مقایسه کرده و دچار احساس زیان شود.

بسیاری از این رابطه‌ها به درگیری، آبروریزی، منجر می‌شود تصور کنید که شما می‌خواهید مثلا چند سال با او در ارتباط باشید بالاخره احتمال اینکه خانواده‌ها با ازدواج شما مخالفت می‌کنند وجود دارد و حتی ادامه رابطه نیز مقدور نخواهد بود.

یکی دیگر از مشکلات در رابطه دختر و پسر تحریک جنسی است. شما در سنی قرار دارید که تحریک جنسی و غریزه جنسی در اوج خود قرار دارد و رابطه داشتن با جنس مخالف تحریک را بیشتر می‌کند و اضطراب مداوم خواهید داشت و این سلامتی را به خطر می‌اندازد.

همچنین مشکل بزرگی که در این رابطه‌ها وجود دارد عدم شناخت فرد مقابل است. زیرا هر فردی دوست دارد در زندگی مشترک خوشبخت شود و خوشبختی زمانی تحقق می‌یابد که فرد مقابل فرد مناسبی برای شما باشد. حال چه کسی برای شما مناسب است؟ کسی که ملاک‌ها و شرایط مشابه شما را داشته باشد نه کسی که شاید با دیگران نیز در ارتباط باشد و شما را ابزار لذت خود قرار داده باشد. پیشنهاد ما این است که تا به عوارض وخیم تری گرفتار نشده اید این رابطه را خاتمه دهید و خودتان را نجات دهید. (در صورت نیاز راهکارهای فراموشی او را در مکاتبات بعدی از ما بخواهید). سعی کنید تا زمانی که شرایط ازدواج تان مهیا نشده با فرد مقابل رابطه برقرار نکنید که در این صورت نه تنها شناخت درستی از او برایتان حاصل نمی‌شود بلکه وقت و سرمایه و عمرتان نیز در این راه به هدر می‌رود. اگر واقعاً او شما را می‌خواست به خواستگاری‌تان می‌آمد و قدمی بر می‌داشت.
موفق و پیروز باشید.

بیشتر بخوانید:

رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج

Send Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.