0

ناشناس

همسرم دچار افسردگی شده، لطفا راهنمایی بفرمایید.

ناشناس ( تحصیلات : دیپلم ، 33 ساله )

سلام، همسرم سر مسائلی دچار افسردگی و سردمزاجی جنسی شده،و با اینکه خودش از مشکلش با خبر است،ولی به هیچ عنوان حاضر نیست که به مشاوره و یا پزشک برود،،،و حدود نه ماه است ،با وجود محبت های من تمکین نمیکند،،خسته شدم ،،یه بچه دارم دوست ندارم که جدا بشم،،چون زن و بچه و زندگیم رو دوست دارم،،دوست ندارم اتفاقی بیفته که بچم نفرینم کنه،،لطفا راهنمایی بفرمایید


مشاور: احسان فدایی

با سلام و سپاس از همراهی شما، از این که ما را امین خود دانستید کمال تشکر وقدردانی را داریم. ما قدر ارتباط با شما را می دانیم.

با توجه به مکاتبه شما مشخص است که در شرایط پر فشاری قرار دارید و سختی زیادی را متحمل می‌شوید. ولی برای مشخص شدن وضعیت شما لازم است اطلاعات دقیقتری را برای ما ارسال می نمودید.مثلا شما و همسرتان دقیقا چند سال است ازدواج کرده‌اید؟ آیا شما و ایشان غیر از موارد مذکور بیماری جسمی و روانی خاصی داشته اید؟ از کجا متوجه افسردگی همسرتان شدید و چه حالاتی دارد؟ روابط جنسی شما چه کمیت و کیفیتی دارد؟ آیا همسرتان کاملا بی توجه است؟

بصورت کلی خوب است بدانید افسردگی؛ نتیجه احساس غربت و احساس تنهایی است .البته احساس غربت به نوبه خود اسباب و عوامل فراوانی دارد.این احساس در افرادی که در باب توانایی ها وتوانمندی های مورد نیاز و ضروری زندگی خود تردید کنند ،بیشتر رشد کرده و خودنمایی می کند.

همراه گرامی! شک نکنید که سرد مزاجی همسرتان در اختیار او نیست زیرا او فردی افسرده و خموده است و قطعا با مشکلاتی روبرو بوده است و تنها چاره مراجعه به روانشناس است منتها اگر همسرتان اهل مراجعه نیست حتما علاوه بر صحبت با خودش با مشاور و روانشناس نیز صحبت کنید تا او با همسرتان صحبت کرده و او را قانع نماید. همچنین کمک گرفتن از پدر و مادر همسر یا دیگران برای کسب رضایت او کارگشاست.در نهایت اگر همه راه ها با مشکل مواجه شد همسرتان را تهدید به اقدام قضایی و شکایت علیه او کنید (نه به عنوان عدم تمکین بلکه به عنوان اختلال روانشناختی که مخل به زندگی مشترکتان است.)

موفق و پیروز باشید.

Send Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.