0
مشاوره Related

ناشناس

از هیپنوتیزم جهت پاک کردن تصاویر بد از ذهن نوجوان می توان استفاده کرد؟

ناشناس ( تحصیلات : فوق لیسانس ، 40 ساله )

با سلام و احترام
ضمن تشکر از راهنماییهای قبلی شما. پسر 11 ساله ام در اینترنت تبلت کلمه زشتی را جستجو نموده و عکسهای بسیار بدی را مشاهده نموده است . در مشاوره ای که انجام شد ، مشاور محترم علاوه بر توصیه هایی فرمودند که می توانم با استفاده از هیپنوتیزم هم خاطره این تصاویر را از دهن پسر شما پاک کنم؟ لطفا در خصوص این روش و لزوم انجام آن راهنمایی بفرمایید. قبلا هم درخواست نموده ام که اگر مشاور خوب و مورد تاییدی در این خصوص معرفی بفرمایید محبت فرموده اید . با تشکر


مشاور: خانم ضیایی

سلام و احترام خدمت شما مادر گرامی. بیان کردین "پسر شما در اینترنت عکس های مستهجن سرچ کرده، آیا می شود با هیپنوتیزم این تصاویر را از ذهن پسر پاک کرد": در مشاوره قبلی بنده نکاتی را درباره ی تربیت جنسی خدمتتان عرض کردم. در حیطه ی هیپنوتیزم هیچ تخصصی ندارم و اصلا هم این روش را توصیه نمی کنم. اگر قرار باشد هر رفتار نامناسب را با هیپنوتیزم از صفحه ی مغز پاک کرد، آن موقع جایگاه اصلاح و تغییر رفتار، تربیت صحیح، خودکنترلی، تجربه و عبرت و..... کجا می رود؟ ایا دیگر احتمال خطا وجود ندارد؟ چند بار می شود اشتباهات را از طریق هیپنوتیزم پاک کرد؟ بزرگوار این روش اگر هم عملی باشد، در کوتاه مدت جواب می دهد و موقتی است در صورتی که ما، در تربیت فرزند خصوصا در زمینه ی جنسی دنبال راهکارهای بلند مدت هستیم. پسر شما نزدیک سن بلوغ هست و طبیعتا چند سال بعد کنجکاوی ها و سوالاتش در این حیطه بیشتر می شود، بنابراین شما والد محترم باید با برقراری ارتباط مناسب با فرزند، زمینه ای را ایجاد کنید او شما را محرم اسرار خود بداند و بتواند سوالاتش را از شما بپرسد و شما هم در اندازه ی درک و فهم و دانسته های او، بهش اطلاعات دهید. خصوصا والد همجنس در این زمینه می تواند نقش مهمی ایفا کند. اگر متوجه شدید کودک خبط و خطایی کرد، از این موقعیت به عنوان فرصت تربیت جنسی استفاده کنید و نکات مهمی را به فرزند گوشزد کنید. مثلا پدر با پسر در یک گپ دوستانه از آسیب های عکس ها و فیلم های پورن و مستهجن برای کودک خود بگوید. که چگونه این تصاویر باعث تخیل های عبث در ذهن می شود و آن وقت و انرژی را که باید برای فعالیت و سازندگی در زمینه ی تحصیلی مصرف کند در امور بیهوده هدر می رود و ممکن هست آینده ی او را به خطر بیندازد. روی عزت نفس کودک کار شود که انقدر خود را مفید و با ارزش بداند که شخصیتش اجازه ندهد به سمت دیدن تصاویر مستجن رود.
نکته ی مهم این هست که ما نمی توانیم همیشه و همه جا در کنار فرزندمان باشیم که مبادا کنجکاوی های نامطلوبی نداشته باشند.به هر حال آن ها در مدرسه، کنار دوستان، فامیل، در خلوت های خود فرصت برای کنجکاوی های خود پیدا می کنند ولی ما می توانیم فرزندی تربیت کنیم که بدون حضور ما، کنترل درونی داشته باشد و به سمت رفتارهای نامطلوب قدم برندارد. و در نهایت، در مورد اینکه فرمودین مشاور خوب و مورد تایید معرفی کنم، باید خدمتتان عرض کنم من از محل سکونت شما بی اطلاع هستم در هر شهری روانشناسان متخصص کودک و نوجوان هستند که در زمینه ی تربیت جنسی می توانند شما را راهنمایی کنند.
با آرزوی موفقیت برای شما

Send Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.