ناشناس

به بازی های ویدیویی علاقه دارم. ولی پدر مادرم برای خرید کنسول راضی نمیشن" چه کنم؟

من یه نوجوان ۱۵ ساله ام و به شدت به بازی های ویدیویی علاقه دارم. ولی پدر مادرم برای خرید کنسول راضی نمیشن. وضع مالیمونم بد نیست. چی کار کنم؟
Monday, March 16, 2020
Estimated time of study:
موارد بیشتر برای شما

ناشناس

به بازی های ویدیویی علاقه دارم. ولی پدر مادرم برای خرید کنسول راضی نمیشن" چه کنم؟

ناشناس ( تحصیلات : راهنمایی ، 15 ساله )

من یه نوجوان ۱۵ ساله ام و به شدت به بازی های ویدیویی علاقه دارم. ولی پدر مادرم برای خرید کنسول راضی نمیشن. وضع مالیمونم بد نیست. چی کار کنم؟


مشاور: احسان فدایی

با سلام و تشکر از ارتباط شما با سایت «راسخون»، همراه همیشگی شما...
برادر عزیز! به نظر می رسد استفاده شما از بازی های کامپیوتری زیاد است و باید به حد تعادل برسد. برای همین است که با مخالفت والدین مواجه شده اید اگر مدتی زمان استفاده را کاهش دهید، مطمئن باشید ان شاء الله والدین با خرید بازی مفید بعدی موافقت می کنند. و اما چند راهکار برای کاهش این علاقه ی زیاد:
1. یافتن تفریحاتی که در آنها از وسایل دیجیتال نظیر کامپیوتر، بازی های رایانه ای، گوشی تلفن همراه و… استفاده نمی شود: عضویت در باشگاه های ورزشی، کلاس های موسیقی، نقاشی و… . پیاده روی، کوهنوردی و یا دوچرخه سواری با یک دوست و همچنین به موقع خوابیدن در هنگام شب و داشتن خواب خوب و کافی از جمله اقداماتی است که باید آنها را در نظر داشته باشید. به اطراف خود توجه کنید و از وقایع پیرامون خود استفاده کنید. 
۲. به اعضای خانواده تان کمک کنید: کمک کردن به اعضای خانواده علاوه بر افزایش صمیمت متقابل شما با آنها، باعث می شود لحظاتی از بازی دور بمانید. در تهیه ناهار و یا شام، در چیدن سفره و یا میز غذا و یا حتی در شستن ظروف کمک کنید. شام یک شب را در هفته شما برای سایر اعضای خانواده تهیه کنید. حتی اگر توانایی پخت و پز ندارید میتوانید از مادر و یا خواهر خود راهنمایی بگیرید. هرکاری که شما را از کامپیوتر دور کند باعث میشود تا اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کند.
۳. با دوستان خود به تفریح بروید: با یک و یا چند نفر از دوستانتان به پارک، کوه و سایر مکانهای موجود در طبیعت بروید و یا حتی به مکانهای مورد علاقه سفر کنید. از مکانهایی که اینترنت رایگان ارائه میدهند (نظیر برخی از کافی شاپها) دوری کنید.
۴. برای استفاده از کامپیوتر محدودیت ایجاد کنید: برای استفاده از کامپیوتر در طول روز و یا هفته محدودیت اعمال کنید و فقط در زمانهای مشخص از آن استفاده کنید. اگر لپ تاپ دارید میتوانید آنرا در مکانی که کمتر در معرض دید شما است قرار دهید. در صورتی که از آن استفاده نمی کنید، درب صفحه نمایش را ببندید؛ هنگامی که روی صفحه نمایش به سمت شما نیست، شما کمتر نسبت به استفاده از آن رغبت نشان خواهید داد. اگر از رایانه ی رومیزی استفاده میکنید سعی کنید روی آن را با یک پوشش و یا پارچه بپوشانید تا کمتر دیده شود.
۵. از ساعت هشدار دهنده استفاده کنید: قبل از اینکه از کامپیوتر استفاده کنید، زمان مورد نیاز خود را تعیین کنید. برای مثال محدودیت ۳۰ دقیقه ای اعمال کنید. یک ساعت هشدار دهنده تنظیم کنید تا هنگامی که زمان شما به پایان رسید زنگ بزند و به شما اطلاع دهد. باید خود را موظف کنید که بعد از اتمام زمان، رایانه ی خود را خاموش کنید. همچنین میتوانید از ابزارها و اپلیکیشنهایی که برای ویندوز طراحی شده اند استفاده کنید. با استفاده از برخی از این ابزارها میتوانید رایانه را پس از مدت زمان تعیین شده به صورت خودکار خاموش کنید. ممکن است شما برای انجام تکالیف مدرسه نیاز به استفاده از کامپیوتر داشته باشید، در این موارد، اشکالی برای استفاده وجود ندارد ولی باید توجه داشته باشید که افراط نکنید.
موفق باشید.نظرات کاربران
Send Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.