0

ناشناس

از انتخابم راضی نیستم، چیکار کنم؟

ناشناس ( تحصیلات : کم سواد ، 44 ساله )

سلام. من چند وقته ازدواج کردم با فردی که قبلا باهاش اشنایی داشتم. چند ساله باهاش همکار بودم. زنش رو طلاق داده بود و یه بچه هم داشت. اما اون چهره واقعی خودش رو زیر نقاب پنهان کرده بود از وقتی اومدم باهاش زیر یه سقف زندگی برام ارزش خودش رو از دست داده یه دختر کوچک هم دارم. اعصابم کلا داغون شده بس که اذیتم میکنه. دیگه امیدی به این زندگی ندارم فقط نگران دخترم هستم. تو رو خدا بهم بگین چیکار کنم؟


مشاور: مشاور راسخون

سلام همراه گرامی
چند سال هست که ازدواج کرده اید اما برخلاف ابتدای ازدواج، اکنون هیچ رضایتی از زندگی خود ندارید و تنها بهانه ادامه این ارتباط را وجود فرزندتان می دانید.
دوست عزیز، رضایت از زندگی بر دو رکن استوار است. اولی انتخاب درست و دومی پایداری. رکن اول مهم است اما رکن دوم مهمتر، بطوری که اثر رکن اول را در جهت مثبت یا منفی برجسته تر می سازد. پایداری در گرو پیاده سازی مهارت های زندگی است که زوجین باید قبل از ازدواج یا حداقل در شروع زندگی، باید ان را اموزش ببینند. در نشان دادن اهمیت تاثیر مهارتها در رضایت از زندگی، گاهی به مزاح گفته میشود که اگر اکنون لیلی و مجنون هم به یکدیگر می رسیدند، در راهروهای دادگاه قدم میزدند.
دوست جوان، طبیعتا جای این ‌مهارت ها‌ در زندگی شما خالی ست.‌در هر حال اکنون چاره کار این است با توجه به اینکه مشکلات ‌شما شدت گرفته، حتما از کمک ‌تخصصی کمک بگیرید و حلاجی کنید تا ریشه اصلی و خلا روابط خود را بیابید. بدانید طلاق راه اخر در زندگی ست و تا زمانی که از مشاور خانواده کمک نگرفته اید لزومی ندارد که به طلاق فکر کنید.
پیشنهاد میکنم اگر واقعا فرزندتان را دوست دارید، بخاطر او به تنهایی و یا همراه همسرتان نزد درمانگر بروید و مشکل را به صورت تخصصی بررسی کنید و بر اساس راهکار پیشنهادی به حل مسئله برسید.
در پناه حق و عاقبت بخیر باشید.

Send Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
Wednesday, July 1, 2020
Estimated time of study: