0

ناشناس

چگونه برای کنکور درس بخوانم؟

ناشناس ( تحصیلات : کم سواد ، 17 ساله )

سلام. چگونه باید در ساعت مشخص شده توسط برنامه‌ ریزی خودم دروس تجربی دهم و یازدهم رو ببندم. اول دهم رو بخونم با تست هایش یا اول یازدهم رو بخونم. یا حتی باید فصل به‌ فصل آز هر دو سال‌ رو با هم پیش ببرم. کدام یکی؟ و اینکه برای جمع بندی این دو سال‌ از چه نوع تست هایی استفاده کنم؟


مشاور: مشاور راسخون

سلام همراه گرامی
پاسخ شما را در قالب دو نکته عرض می کنیم:
نکته اول:
به منظور داشتن یک برنامه منظم، لازم است برنامه خود را مکتوب کنید و یک نسخه از آن را همیشه همراه خود داشته باشید.برای نوشتن برنامه می توانید جدولى تهیه نمایید و ساعات شبانه روز را در ستون افقی و ایام هفته را در ستون عمودی یادداشت کرده و براى هر ساعتى در هر روز از ایام هفته کار و برنامه مناسب را در آن یادداشت نمایید. ساعاتی را که در طول روز باید به مطالعه اختصاص دهید مشخص کنید و حتی اگر می توانید مشخص کنید که در هر ساعت چه کتابی را مطالعه می کنید. چه ساعتى از خواب بیدار شوید؟ شبها چه ساعتی بخوابید؟ همچنین اگر اهل خواب روزانه هستید ساعت آن را در برنامه معلوم کنید. زمانی را به کارهای دینی مانند نماز و مطالعه و یا گوش دادن و پرسیدن معارف و احکام دین اختصاص دهید. سعی کنید حتما برنامه را طوری بنویسید که هنگام نماز به راحتی به نماز اول وقت برسید که این خود تضمینی برای صحت و موفقیت برنامه است. زمان خاصی را در هر روز برای ورزش قرار دهید. اگر تفریح خاصی دارید که خستگی را از شما می گیرد و روحیه شما را شاد می کند می توانید زمانی را برای آن در نظر بگیرید. زمان رسیدگی به امور زندگی شخصی و خانوادگی مانند خرید، مهمانی، مسافرت و ... را نیز در برنامه مشخص کنید.
به هر حال نباید اگر یک برنامه درسی تنظیم می کنید به این صورت عمل کنید که تمام وقت ها را به مطالعه اختصاص دهید و از کارهای دیگر باز بمانید.
نکته دوم:
برای برنامه ریزی درسی نباید به پایه ها توجه داشته باشید بلکه توجه شما به ضریب دروس و نوع درس باید بیشتر باشد. مثلا اگر درس ریاضی ضریب بالایی دارد آن را شروع کنید و در ظرف مثلا یک هفته ریاضی همه ی پایه ها را بخوانید و تست های کاربردی آن را بزنید و سرعت تست زنی ریاضی را افزایش دهید. بنابراین باید دروس را جامع بخوانید و به صرف پایه ی تحصیلی اکتفاء نکنید و اما اگر پایه ای مطالعه نمودید از پایه ی بالاتر به پایین تر شروع کنید.
موفق و پیروز باشید.

Send Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
Thursday, July 2, 2020
Estimated time of study: