0

ناشناس

توی خونه مون مدام دعواست، چیکار کنم؟

ناشناس ( تحصیلات : دیپلم ، 25 ساله )

سلام
25سال سن دارم. دو تا برادر نزدیک‌ سن خودم دارم که دایم توی خونه دعوا درست می کنند. پدر و مادرم‌ هم بدتر از اونها. کلا خونمون پر از تنشه. واقعا خسته شدم. ناراحتی اعصاب گرفتم. با قرص خواب می خوابم. مثل بچه ها ناخن می خورم بسکه وحشت توی خونه داریم. می خوام بدونم چه جوری می شه از خانواده جدا شد؟ با تشکر


مشاور: مشاور راسخون

با سلام و احترام خدمت شما همراه گرامی سایت راسخون.

خانواده پر تنشی دارید و نمیتوانید شرایط موجود را به راحتی بپذیرید. ارامش خود را از دست رفته می بینید و دچار مشکلات روحی شده اید و راه حل را در جدایی از خانواده می بینید.
دوست جوان، جدا شدن از خانواده الزاماتی از قبیل توان مالی برای تامین هزینه ها، مدیریت امور زندگی و روابط و قدرت تسلط بر هجمه های روانی اطرافیان را می طلبد. مضاف بر این‌ که شما باید بتوانید پدر و ولی خود را مجاب کنید‌. البته احتمال دارد که به دلیل رشیده بودن شما بتوانید این مانع را به لحاظ حقوقی برطرف سازید. که در این زمینه توصیه میکنم با یک وکیل یا کارشناس حقوقی مشورت نمایید. پیشنهاد بنده این است که به جای اقدام برای جدا شدن از والدین، سعی کنید با یافتن شغلی در بیرون از منزل، اوقات خود را در اختیار بگیرید و همچنین تلاش کنید روابط خود را با دوستان و اقوام بیشتر نمایید. حتی کاری کنید که با مادرتان ارتباط اختصاصی تر در بیرون از منزل داشته باشید. مثلا بیشتر با هم به تفریح و یا خرید و گردش بروید و اینگونه خود را از فضای تنش الود منزل دور سازید. در محیط منزل نیز تلاش کنید اتاق اختصاصی داشته باشید و یا با تغییر کاربری فضای منزل، یک‌ مکان اختصاصی برای خود ایجاد کنید. و در طول شب و در زمان حضور  برادرانتان و یا وقوع هر تنشی، در اتاق خود بمانید و شاهد مشاجرات ایشان نباشید.
در پناه حق و عاقبت بخیر باشید.

Send Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
Monday, July 6, 2020
Estimated time of study: