0

ناشناس

چیکار کنم همسرم رفتارش باهام خوب بشه؟

ناشناس ( تحصیلات : فوق دیپلم ، 40 ساله )

سلام خدمت مشاور محترم. حدود 12ساله ازدواج کردم. یه پسر 10ساله دارم، همسرم خیلی آدم لجباز و یک دنده ایه و سر هر مسئله‌ای زود عصبانی میشه و داد میزنه و زود قهر میکنه و تا زمانی که نری منت نکشی و معذرت خواهی نکنی کوتاه نمیاد. حتی اگه یک سال هم طول بکشه. الآن هم سه ماه سر مسئله ای که خودش مقصر بود با هم دعوا کردیم. البته توی این مدت من قهر نکردم حرف میزنم ولی جواب نمیده. طبق معمول پسرم خیلی از این موضوع ناراحته. خودم هم واقعا عذاب میکشم نمی‌دونم چکار کنم. با معذرت خواهی و منت کشی هم مطمئنم بطور موقت خوب میشه و دوباره روز از نو. الان طوری شده که مدت هاست به طلاق و جدایی فکر میکنم. تنها چیزی که نگهم داشته پسرمه. راهنمایی کنید چکار کنم؟ غرور و خودخواهی حد و اندازه ای داره. ایشون از حد گذرونده.


مشاور: احسان فدایی

سپاس از همراهی شما با مشاورین «راسخون»، از اینکه ما را به عنوان راهنمای خود انتخاب نمودید سپاسگزاریم.

خوشحالیم که در خدمت شما هستیم. ای کاش از ابتدا و قبل از اینکه کار به اینجا برسد برای مشاوره اقدام می کردید. متاسفانه تعارضات زیادی را در رابطه با همسرتان تحمل نموده اید که شاید اگر زودتر از این با ما یا با هر مشاوری مرتبط می شدید با مشکلات کمتری روبرو می شدید.

اکنون مسئله اینجاست که همسر شما متأسفانه اخلاق خوبی ندارد و برخوردهای غیر منطقی زیادی با شما دارد و مسئله ی مهم تر این است که شما او را عادت داده اید که همیشه یک طرفه برخورد کند و حرف خودش را بزند. در واقع اکنون وقت این است که او را تغییر دهید و از این پس هر موقع عصبانی شد و قهر کرد تحمل کنید و سراغش نروید و صبر کنید تا خودش به سمت شما بر گردد. البته این زمانی است که خودش خطاکار باشد اما اگر شما خطاکار باشید اخلاقا باید عذرخواهی کنید. در کل به خاطر داشته باشید بدون از میان برداشتن علل تنیدگی و فقط با ابراز احساسات و ... ، به هیچ وجه مشکل شما و همسرتان برطرف نمی‌گردد؛ لذا با اهرم احساسات به استقبال این مسأله نرفته و سعی کنید با شرایط همسرتان برخوردی معقولانه داشته و او را درک نمایید؛ زیرا به نظر می‌رسد هرگونه اعتراض شما نسبت به وی و شرایطی که او در آن به سر می‌برد نه تنها کمکی به بهبود اوضاع نخواهد کرد؛ بلکه خدای ناکرده ممکن است باعث ناسازگاری شما و همسرتان گشته عوارض فردی، اجتماعی و خانوادگی متعدّدی را برای شما، همسرتان و حتّی اطرافیان شما (مثل بیماری روانی، بی حوصلگی و عدم نشاط, انزوا و خود کم بینی, پرخاشگری, بدخلقی و بیماری های جسمانی همچون حملات عصبی– بیماری قلبی- پیری زودرس و ناتوانی – گواتر و ...) به دنبال آورد. نکته دیگر این که مساله اختلافات خانوادگى با کیفیت و درجات متفاوت در بسیارى از خانواده‏ ها وجود دارد. به عبارت دیگر حتى با بکارگیرى بهترین شیوه ‏ها هم نمى‏ توان انتظار داشت که ظرف چند روز یا چند هفته به نتیجه رسید. بلکه چه بسا حداقل یک سال زمان لازم باشد تا تدریجا با اجراى دقیق برنامه‏ هاى ارائه شده بتوان مشکل را حل نموده و یا به حداقل ممکن رساند. همچنین سعی کنید همسرتان را قانع کنید که با یکدیگر به مشاور حضوری مراجعه نمایید تا همسرتان هم تغییر کند و این رویه ی خطا در زندگی تان اصلاح شود.

موفق باشید.

Send Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.