0

ناشناس

برای تقویت قلب چه پیشنهاد می کنید؟

ناشناس ( تحصیلات : کم سواد ، 31 ساله )

سلام. برای تقویت قلب چه پیشنهاد می کنید؟ در کضمن دیابت نوع۲دارم و قرص میخورم. ایا قرص های شیمیایی به مرور مشکل ایجاد نمیکنن؟ میشه فقط با داروی گیاهی قند خون را پایین اورد؟ ممنون


مشاور: مشاور راسخون

سلام همراه گرامی

مزاج قلب گرم و خشک است و برای تقویت احتیاج به رطوبتی دارد که همراه با گرما باشد. چنانچه سردی و خشکی قلب بالا رود باعث مختل شدن قلب میشود و میتواند حتی ذهن انسان را نیز مختل کند. میوه به و سیب و برگه قیصی و مویز و شیر و عسل دارای مزاج گرم و تر هستند و بهترین تقویت کننده های قلب هستند. و میتوان از دمنوش سیب و گل محمدی نیز استفاده کرد. پیاده روی به دلیل به جریان انداختن خون بسیار در تقویت قلب نقش بسزایی دارد. پرهیزات از خوراکهای سرد مزاج به صورت مستمر میتواند جریان خون را مختل کند و قلب را دچار اختلال کند و از طرفی حتی مواد بسیار تند و سرخ کرده نیز باعث میشود قابلیت ارتجاعی دیواره رگ از بین رود و ضربان قلب نامنظم شود. بنابراین ماساژ و پیاده روی و مواد گرم و تری که ذکر شد و رعایت پرهیزات الزامیست. و تمام این موارد در درمان دیابت هم موثر است، زیرا دیابت نیز بر اثر خشکی به وجود می آید. 

اما لازم است در کنار همه موارد بالا، صبح ناشتا سیب درختی میل و قبل از وعده غذایی مقداری کلپوره مصرف شود و بعد از غذا چای گزنه و برگ گردو و برگ انبه و کاسنی و گلاب میل شود. در طول روز حتما آب سیب یا رب انار مصرف کنید.

سلامت باشید. 

Send Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
Saturday, September 5, 2020
Estimated time of study: