0

ناشناس

چطوری خودم رو برای کنکور آماده کنم؟

ناشناس ( تحصیلات : دبیرستان ، 16 ساله )

سلام. کلاس دهم هستم و از همین امسال میخوام برای کنکور خودم رو اماده کنم. کدوم کتابهای تست مناسب تر هست که بخرم و چقدر تست بزنم در روز تا در کنکور نتیجه خوب بگیرم؟


مشاور: مشاور راسخون

سلام همراه گرامی 
دوست نوجوان، تصمیمتان برای شروع مطالعه بسیار تصمیم درستی ست اما تست زنی از قدمهای ابتدایی نیست. پیشنهاد میکنم ابتدا لیست منابع کنکور رشته خود را تهیه کنید و درسهایی که سال دهم جز منابع کنکور است، مشخص نمایید. دروس تخصصی و عمومی را هم تعیین کنید. یک بار به طور عادی و در حد روخوانی کتابها را بخوانید. بهتر است در طول روز حدودا ۵ منبع را دنبال کنید. بعد از مطالعه دور اول، ضعف و قدرت خود را مشخص کنید. ‌اختصاصا مباحث و دروس مشکل دار را دنبال کرده و اشکالات خود را برطرف سازید. در دور بعدی، مطالعه خود را همراه کنید با نکته خوانی و خلاصه نویسی. سپس با تهیه امانی کتابهای تست، انها را نیز مطالعه کنید تا روش طرح سوال و توجه به نکات را بیاموزید و در مطالعات بعدی، بر اساس نکته خوانی مطالعه کنید. و پس از ان، در طی مطالعه هر درس، تست های ان درس را هم بزنید و جواب دهید.
دوست نوجوان توجه کنید که بهترین و اساسی ترین کاری که شما باید اکنون انجام دهید این است که به گونه ای مطالعه کردن را در وجود خود نهادینه کنید که مطالعه کردن نوعی عادت در وجود شما شود. اگر فقط در ایجاد این ‌عادت موفق شوید، گام اساسی را برای موفقیت در کنکور طی کرده اید.
موفق باشید

نظرات کاربران
Send Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.