0

زهرا

رابطه همسرم با خواهرش

زهرا ( تحصیلات : دیپلم ، 39 ساله )

سلا م خسته نباشید من 15 سال هست که ازدواج کردم وسه فرزند دار م اما همسرم دائما زمانی که خواهرش اینجاست یا روستا میریم دائما دنبال راهی هستن که تنها باشن باهم وخیلی هم به حرفای اونا گوش میکنه به حدی که الان دوباره باردارم اونها بهش میگن زیاد اهمیت نده من وضعیت خوبی ندارم دائما منو جلوی بچه ها منو مسخره میکنه به حدی که پسر ده ساله من منو فهش میده خیلی عذاب میکشم


مشاور: زینب علی پور

با سلام به شما دوست عزیز :

پانزده سال زندگی مشترک یعنی پایه های اصلی زندگی شما چیده شده و از رفتارهای همسر و خانواده اش کاملا آگاه شده باشید. پس بسیار راحت تر از افرادی که اول راه هستند می توانید مسائل و مشکلات را حل فصل کنید.اما برای یادآوری چند نکته را متذکر می شوم‌‌؛

قبل از هر کاری باید به همسرتان نزدیک شوید و با محبت کردن، حال محبت کلامی باشد یا جنسی باشد یا هر گونه دیگر، یعنی هنگام گفت و گو از الفاظ درست و عاشقانه و کارهای جنسی همه چیز را آماده کنید اتاق، نوع لباس خودتان نوع آرایشتان همه به گونه ای باشد که محیا برای یک رابطه عاطفی و عاشقانه باشد.

وقتی بتوانید به همسرتان نزدیک شوید و اعتماد کند از این نظر  که عاشق او و زندگی هستید در هر جا چه شما حضور داشته باشید و چه غایب از او رفتاری سر نمی زند که بر ضد شما باشد.

برای به دست آوردن این موارد نیاز به زمان است همیشه صبور باشید و پله به پله مسیر را طی کنید نخواهید مواردی که در طی پانزده سال ایجاد شده یک شبه از بین برود.

در مرحله بعدی با همسرتان به صورت جدی صحبت کنید البته توجه داشته باشید که زمان گفت و گو را زمان خوبی انتخاب کنید و این که هیچ گاه گفت و گو نباید حالت سرزنشی و طلب کارانه یا انتقادی باشد بلکه با محبت اما جدی و دوستانه، همسر شما به خواهرش علاقه دارد پس به حالت بد گویی از او هم صحبت نکنید.

نصبت به رفتار های خود هم تفکر کنید که چه رفتار هایی از شما سر زده که خواهر شوهرتان توانسته این رفتار ها را از خودش نشان دهید.

سعی کنید به خواهر شوهر تان نزدیک شوید به گونه ای به او محبت کنید و البته به گونه ای نشود که از محبت های شما سوءاستفاده کند با سیاست و با مدریت برخورد کنید.

تا وقتی که نتوانسته اید مسائل را به دست بگیرید ارتباط خود را با او کمتر کنید مثلا کمتر رفت و آمد داشته باشید. البته بعد از حل این مشکلات می توانید به حالت قبل رفت و آمد داشته باشید.

در مورد بچه ها تربیت آنها با شماست پس بسیار راحت تر از همسرتان می توانید  کودکان خود را با خودتان همراه کنید. بعد این چون باردار هستید روحیه شکننده ای داریدو نیاز به محبت بیشتر دارید اما نوع رفتار فرزند شما می تواند به اقتضای سن او باشد باید تدابیری درست بیندیشید که این گونه بی احترامی ها نسبت به شما انجام نشود.

شما باید  با مطالعات و خواندن کتاب اطلاعات خود را در زمینه های تربیت فرزند و روانشناسی نوع برخورد با همسر و خانواده او بالاببرید.

اعتماد به نفس خود را بالا ببرید به هر حال او خواهر همسرتان است و نسبت به شما حالت حسادت دارد همسر شما همیشه نزد شماست و گاهی اوقات نزد خانواده اش مطمئنا می توانید بسیار راحت بر این مشکل فائق آیید. با ایجاد یک رابطه دوستانه می توانید این حسادت را تبدیل به دوستی کنید.

Send Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
Wednesday, April 14, 2021
Estimated time of study: