0

ناشناس

عدم سازش با خانواده همسر

ناشناس ( تحصیلات : فوق لیسانس ، 34 ساله )

با سلام خدمت شما مشاور گرامی
بنده ۳۳ ساله و همسرم ۳۷ ساله؛۲ سال عقد بودیم و بعد از این مدت حدود ۳هفته س عروسی کردیم ،تو مدت نامزدی مشکلاتی بین همسرم و خانوادم بوجود امد و حتی منجر به دعوای فیزیکی بین همسرم و برادرام شد و این وصلت حتی داشت به جدایی کشیده میشد که دو نفری توتستیم این رابطه رو حفظ کنیم،مقصر اصلی خانواده من بودن چون اگر جز به جز توصیح بدم یه کتابچه باید تایپ کنم،منتها تو این دو سال همسرم به هیچ عنوان دیگر راضی نشدن به خانه ما بیایند و یه حس تنفری بین ایشون با خانوادم بوجود امده،البته بنده رابطه خوبی با خانواده همسرم دارم ؛الان خانواده من میخواهند ایشان را دعوت کنن و دوس دارن به عنوان داماد خانواده به منزل ما بیاید ولی همسرم به هیچ عنوان راضی به رفت و امد با خانوادم نیستن،و هرچی سرزنش هست چه از طرف همسر و چه از طرف خانوادم برسر من خراب میشود؛من هیچ اصراری ندارم که هر روز هفته به منزل پدرم بیاید ولی خب به عنوان احترام به عنوان اینکه کینه و دشمنی پایان پیدا کنه و به خاطر احترام به من حداقل به عنوان دو ساعت میتونه حضور داشته باشع ،لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.


مشاور: زینب علی پور

با سلام به شما به دوست عزیز:

در مشکلی که برای شما به وجود آمده، درواقع غرور همسر شما تا حدودی از بین رفته است، و تا حدودی باید به او حق بدهید و نکته مثبت این موضوع این است که رابطه شما با همسرتان خوب است پس مشخص می شود که او فردی منطقی می باشد که حساب شما را از خانواده تان جدا می کند، پس در مرحله اول نباید کاری کنید که رابطه شما با همسرتان کوچک ترین آسیب را ببیند. وقتی بتوانید به مرور این رابطه را قوی کنید مطمئنا می توانید مشکلاتی که خواه یا ناخواه بر سر راهتان به وجود بیاید به راحتی حل نمایید.

برای این که بتوانید رابطه همسرتان با خانواده خود بهتر کنید، شما در ابتدای زندگی هستید، سعی کنید همه چیز را در خانه به صورت عالی مهیا باشد، از وعده های غذایی گرفته تا رسیدن به خودتان، افزایش رابطه جنسی، ایجاد محیط عاشقانه در منزل، این کارها سبب می شود که همسر شما به یقین برسد که شما همسر خوبی برای او هستید و برا ی به دست آوردن دل شما هر کاری خواهد کرد.

باید در درجه اول کاملا خونسردی خود را حفظ کنید و صبر زیادی باید داشته باشید تا بتوانید با مدیریت زنانه خود مسائل را حل و فصل کنید.

حل مشکل شما نیاز به گذشت زمان دارد، مطمئنا با گذر زمان مسائل و ناراحتی های ایجاد شده روبه فراموشی می روند، پس نباید عجله کنید.

با همسر خود صحبت کنید که البته با آرامش و با مهربانی، تمام مسائل را آرام آرام برایش توضیح دهید، هیچ گاه نوع سخن شما حالت انتقادی و حق به جانب نباشد، لازم نیست حتما برادر و خانواده تان را بکوبید، نه! درست و منطقی با او گفت و گو کنید.

این گفت و گو را با خانواده خود هم داشته باشید که مسائل را برای آن ها هم درست باز کنید از آنها هم بخواهید مقداری به همسر شما فرصت بدهند.

دید خود را نسبت به همسرتان منفی نکنید و این افکار را از خود دور کنید که او به شما اهمیت نمی دهد یا برای شما ارزش قائل نیست.

بیشتر و بیشتر به خانواده همسرتان احترام بگذارید، از آنها بخواهید تا در این مورد با همسرتان صحبت کنند و او را قانع کنند.

بر سر خواسته خود لجبازی و پافشاری نکنید، این کار سبب می شود تا دلخوری او نصبت به خانواده شما ریشه دار تر شود. گاهی اوقات بی تفاوت نشان دادن سبب می شود که مشکلات راحت تر حل شود.

سعی کنید بعد از هر نمازتان چند صفحه ای قرآن بخوانید و به دعا و راز و نیاز با خداوند بپردازید، این کار هم سبب آرامش شما می شود و هم کمک خواستن خداوند بزرگ سبب راه گشایی در مشکلات می شود.

می توانید مهمانی را تدارک ببنید و از خانواده خودتان دعوت کنید که تا به منزل شما بیایند البته باید توجه داشته باشید که شرایط اخلاقی همسرتان را در نظر بگیرید اگر به نظر شما این کار مشکل را کم می کند دست به این کار بزنید. در این مهمانی می توانید راه را برای آشتی بین برادر و همسرتان باز کنید.

Send Comment
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
Thursday, November 18, 2021
Estimated time of study: